GADRANI grožio salonas pristato: nagų priežiūros mitai ir faktai

GADRANI grožio salonas pristato: nagų priežiūros mitai ir faktai

Ar jūsų nagų priežiūros rutina yra paremta faktais, ar vis dar tikite populiariais mitais? Nagai – tai ne tik grožis, bet ir svarbi jūsų sveikatos dalis. Deja, daugybė klaidingų įsitikinimų apie nagų priežiūrą gali ne tik trukdyti džiaugtis tobula ir sveika jų išvaizda, bet netgi ir pakenkti jų būklei. 

Šiame straipsnyje išsklaidysime populiariausius mitus, atskleisime moksliškai pagrįstus faktus ir pateiksime profesionalių patarimų, padėsiančių jums džiaugtis sveikais, stipriais ir gražiais nagais!

Populiariausi nagų priežiūros mitai 

Nors grožio salonai ne tik siūlo procedūras nagams, bet ir nuolat šviečia savo klientus apie tinkamą nagų priežiūrą, klaidingi įsitikinimai apie nagų priežiūrą vis dar gajūs mūsų visuomenėje. Šie mitai, perduodami iš lūpų į lūpas ar klaidžiojantys interneto platybėse gali ne tik suklaidinti, bet, kaip jau minėjome, ir pakenkti jūsų nagų sveikatai. Tad laikas išsklaidyti populiariausius mitus ir atskleisti mokslu pagrįstą tiesą apie jūsų nagus!

Nagams reikia kvėpuoti ir pailsėti nuo nagų lako

Mitas! Grožio salonuose dažnai girdime klientus sakant, kad jų nagams reikia „pailsėti“ nuo nagų lako. Taigi natūraliai kyla klausimas: ar nagai kvėpuoja? Nagai, kaip negyvas audinys, nekvėpuoja. Svarbiausia yra tinkamai paruošti nagus prieš lakavimą ir naudoti kokybiškus produktus. Pertraukos nuo lako gali būti naudingos tik tuo atveju, jei nagai yra pažeisti, nusilpę, taip pat jei turite nagų grybelį.

Gelinis lakavimas kenkia nagams

Mitas! Tinkamai atliktas gelinis lakavimas grožio salone nekenkia nagams. Nors vis dažniau girdime apie žalingą UV spindulių poveikį odai, svarbu žinoti, kad šiuolaikinės LED lempos, naudojamos daugelyje salonų, skleidžia mažiau UV spindulių ir yra saugesnės. Be to, rekomenduojame prieš procedūrą užsitepti rankas apsauginiu kremu nuo saulės (SPF), kad dar labiau sumažintumėte UV spindulių poveikį. 

Visgi svarbiausia, kad procedūrą atliktų kvalifikuotas meistras, kuris naudotų profesionalius produktus ir tinkamai paruoštų nagus. Netinkamas gelinio lako pašalinimas namuose gali pažeisti nagus, todėl visada rekomenduojama kreiptis į specialistus. 

Taip pat pateikiame straipsnį, kuriame rasite keletą nagų priežiūros patarimų.

Nagų kramtymas yra blogas įprotis

Faktas ir mitas! Nagų kramtymas iš tiesų yra blogas įprotis, tačiau jis gali būti ir rimtesnės problemos, tokios kaip nerimas ar stresas, požymis. Be to, nuolatinis nagų kramtymas gali pažeisti nagus ir aplink juos esančią odą, sukelti infekcijas. Nors grožio salonai siūlo įvairias procedūras, kurios gali padėti sustiprinti nagus, tačiau šią problemą reiktų spręsti kompleksiškai. Jei nagų kramtymas kelia jums rūpesčių, rekomenduojame pasikonsultuoti su specialistu ir paskaityti šį straipsnį, kuris gali padėti jums nustoti kramtyti nagus.

Baltos dėmelės ant nagų rodo kalcio trūkumą

Mitas! Baltos dėmės ant nagų, dar vadinamos leukonichija, dažniausiai atsiranda dėl nedidelių traumų, o ne dėl kalcio trūkumo. Nors kalcis yra svarbus nagų sveikatai, jo trūkumas itin retai pasireiškia baltomis dėmėmis. Jei nerimaujate dėl savo nagų būklės, pasikonsultuokite su gydytoju arba grožio salono specialistu. 

Nagų lako valiklis su acetonu yra pats geriausias

Mitas! Acetonas yra stiprus tirpiklis, kuris gali sausinti ir silpninti nagus. Grožio salonuose naudojami profesionalūs nagų lako valikliai be acetono, kurie yra švelnesni nagams. Jei nagų lako valiklį naudojate namuose, labai rekomenduojame rinktis variantą be acetono.

Nagus reikia formuoti tik su dilde, nenaudojant žirklių/karpiklių

Mitas! Nagų dildė yra puikus įrankis nagų formavimui ir jų paviršiaus išlyginimui, tačiau ji neturėtų būti vienintelis jūsų naudojamas įrankis. Kartais nagus reikia gerokai patrumpinti, ir tam geriausiai tinka žirklės arba nagų karpikliai. Svarbiausia pasirinkti aštrius ir kokybiškus įrankius, skirtus būtent nagų kirpimui, ir laikytis tinkamos nagų kirpimo technikos.

Grožio salonuose meistrai, tarsi tikri nagų menininkai, įvaldę įvairių įrankių naudojimo subtilybes, pasitelkia tiek žirkles ar karpiklius, tiek dildes, kad kiekvienas nagas būtų ne tik nepriekaištingos formos, bet ir nepažeistas. 

Nerekomenduojama šalinti nagų odelių

Mitas ir faktas! Nagų odelių šalinimas yra kontroversiška tema, kurią dažnai aptaria tiek grožio industrijos specialistai, tiek medicinos profesionalai. Internete gausu straipsnių, kuriuose pateikiamos įvairios nuomonės apie odelių karpymą.

Tiesa ta, kad nagų odelės atlieka svarbią apsauginę funkciją, saugodamos nagus nuo infekcijų. Todėl daugelis specialistų rekomenduoja vengti jų karpymo. Tačiau, kaip 15min straipsnyje teigia manikiūro meistrė Jūratė Stasiulaitienė, odeles galima karpyti, tik svarbu tai daryti atsargiai ir saugiai, naudojant dezinfekuotus įrankius.

Vis dėlto, jei nagų odeles nuolat karpysite, jos gali atauginėti greičiau ir tapti storesnės, t.y. atlikti gynybinę funkciją. Alternatyva – naudoti odelių aliejų ir švelniai jas atstumdyti. Grožio salonuose vis dažniau taikomi aparatinis ir kombinuotas manikiūras, kurie leidžia sumažinti odelių karpymą ir užtikrinti jų sveikatą bei estetinę išvaizdą.

Nagų priežiūros faktai ir profesionalūs patarimai 

Nors nagai ir yra negyvas audinys, sudarytas iš keratino, tai nereiškia, kad jų priežiūra nėra svarbi. Priešingai, tinkama nagų priežiūra gali padėti išvengti daugelio problemų, tokių kaip lūžinėjimas, skilinėjimas, spalvos pakitimai ar infekcijos. Profesionalūs grožio salonai siūlo platų paslaugų spektrą, skirtą nagų stiprinimui ir puoselėjimui, tačiau yra ir daugybė dalykų, kuriuos galite padaryti patys namuose.

Subalansuota mityba – raktas į nagų grožį

Sveika ir subalansuota mityba yra ne tik svarbi bendrai jūsų sveikatai, bet ir nagų būklei. Baltymai, vitaminai A, C, E, B7 (biotinas), mineralai, tokie kaip cinkas ir geležis, yra būtini nagų augimui ir stiprumui. Jei jūsų mityba nėra pakankamai įvairi, pasikonsultuokite su gydytoju ar dietologu dėl tinkamų papildų.

Apsaugokite rankas ir nagus nuo chemikalų

Buitinės cheminės medžiagos, tokios kaip plovikliai ir valikliai, gali ne tik sausinti ir silpninti nagus, bet ir sukelti jų pageltimą, sluoksniavimąsi ar net alergines reakcijas. Pavyzdžiui, dažnai valikliuose naudojami tirpikliai, tokie kaip toluenas ar ksilenas, gali pažeisti nagų struktūrą ir sukelti jų trapumą. 

Kitos cheminės medžiagos, tokios kaip formaldehidas, dažnai randamas nagų lakuose ir kietintuvuose, gali sukelti alergines reakcijas ir netgi būti susijęs su rimtesnėmis sveikatos problemomis. 

Tad atliekant namų ruošos darbus būtinai mūvėkite pirštines, o rinkdamiesi nagų priežiūros priemones, atkreipkite dėmesį į jų sudėtį ir venkite produktų su potencialiai kenksmingomis cheminėmis medžiagomis.

Reguliari priežiūra – sveikų nagų pagrindas

Reguliarus nagų kirpimas ir dildinimas padeda išvengti jų skilinėjimo ir lūžinėjimo. Svarbu naudoti tinkamus įrankius ir technikas, kad nepažeistumėte nagų. Grožio salonuose meistrai naudoja profesionalius įrankius ir žino, kaip tinkamai suformuoti nagus, kad jie būtų ne tik gražūs, bet ir sveiki.

Drėkinimas – būtinas žingsnis

Nagai, kaip ir oda, reikalauja drėkinimo. Reguliariai naudokite nagų aliejų ar kremą, kad nagai būtų elastingi ir atsparūs lūžinėjimui. Grožio salonuose siūlomos įvairios procedūros, tokios kaip parafino vonelės ar nagų kaukės, kurios giliai drėkina ir maitina nagus.

Kada kreiptis į profesionalus?

Nors nagais galite rūpintis ir namuose, kartais, visgi, prireikia profesionalų pagalbos. Jei pastebėjote, kad jūsų nagai keičia spalvą, storėja, trūkinėja, skauda arba yra deformuoti, nedelsdami kreipkitės į grožio salono specialistą. Patyręs meistras ne tik įvertins jūsų nagų būklę, bet ir padės nustatyti problemos priežastį bei parinks tinkamiausią sprendimą.

Grožio salonų specialistai turi ne tik žinių, bet ir specialius įrankius, leidžiančius atlikti išsamią nagų diagnostiką ir pritaikyti individualius gydymo metodus. Nesvarbu, ar tai būtų grybelinė infekcija, įaugęs nagas ar kita problema, profesionalai padės jums susigrąžinti sveikus ir gražius nagus. 

Daugiau informacijos apie dažniausiai pasitaikančias nagų problemas ir jų gydymą galite rasti šiame straipsnyje.

Išvada

Apibendrinant galima teigti, kad nagų priežiūra yra investicija į sveikatą ir grožį. Išsklaidę populiarius mitus ir vadovaudamiesi moksliškai pagrįstais faktais bei profesionalų patarimais galėsite džiaugtis stipriais, sveikais ir gražiais nagais. Nepamirškite, kad grožio salonas yra jūsų sąjungininkas, galintis suteikti ne tik profesionalią priežiūrą, bet ir vertingų žinių apie nagų sveikatą.

Taip pat rekomenduojame atlikti testą, kuris padės jums išsiaiškinti, ar tinkamai rūpinatės savo nagais. Testą rasite čia.
Grįžti į tinklaraštį